مشروح خبر
اخبار شهرستان۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

امحاء 15.5 تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در شهرستان خوی

درادامه فعالیت های هفته سلامت 15.5 تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در شهرستان خوی امحاء گردید.

به گزارش پایگاه خبری خوی آوا، در ادامه فعالیت های هفته سلامت با حضور رئیس مرکز بهداشت شهرستان خوی و نمایندگان تعزیرات و قوه قضائیه 5/15 تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته و تقلبی که در طول سال 1395 توسط کارشناسان بهداشت محیط  این مرکز توقیف شده بود پس از طی مراحل قانونی امحاء گردید.

در حاشیه این مراسم رضا جبارزاده رئیس مرکز بهداشت شهرستان خوی ضمن برشمردن اهم فعالیتهای واحد بهداشت محیط و حرفه ای گفت : در طول سال 1395 تعداد 36 کارشناس بهداشت محیط نظارت بر مراکز و اماکن را بر عهده داشتند و در طول سال 30682 مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام داده اند.

جبارزاده در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت سالم بودن مواد غذایی در سلامت انسان گفت : مواد توقیف شده تاریخ گذشته و یا تقلبی و یا مواد غیرمجاز وارداتی بودند که به دلیل اینکه قابلیت مصرف انسانی نیز نداشتند امحاء گردید.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان خوی در ادامه به هموطنان عزیز توصیه کرد که در خرید انواع مواد غذایی و بهداشتی دقت کنند و از خرید هرگونه کالا بدون مشخصات نه گانه از جمله پروانه ساخت از وزارت بهداشت ، تاریخ تولیدو انقضاء، آدرس کارخانه سازنده ، شرایط نگهداری ، پروانه بهره برداری و غیره و هرگونه کالای بدون مشخصات و یا فله ای خودداری نمائید.

جبارزاده در پایان متذکر شد که هموطنان در صورت مشاهده هرگونه تخلف ،  شکایات خودرا از طریق سامانه 190 به صورت شبانه روزی اعلام نمایند.

 

نظر شما

خطایی رخ داده است