مشروح خبر
اخبار شهرستان۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

مطالعات برق‌رساني به معادن شهرستان خوي انجام می‌شود

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: هم‌اکنون مطالعات برق‌رساني به معادن شهرستان خوي – منطقه دول كندي – بادكي به طول تقریبی 30 کیلومتر انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری خوی آوا، «عبدالحمید سرتیپی» با تاکید بر اینکه اساسی‌ترین محور در بخش معدن، سرمایه‌گذاری و تامین زیرساخت‌های مورد نیاز تولید است اظهار داشت: بی‌شک توجه به بخش معدن و سرمایه‌گذاری در آن از ضرورت‌های افزایش تولید ملی به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: در شرایط اقتصادی حاضر، یکی از مهمترین فرصت‌های موجود توجه و برنامه‌ریزی در بخش معدن و ظرفیت‌های بالقوه در داخل استان است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در این راستا سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به منظور بهره‌مندی از تسهیلات مذکور در تبصره‌های 4 و 6 ماده 14 قانون معادن با همکاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، نسبت به پیگیری اجرای پروژه‌های زیرساخت معادن در معدن‌های بزرگ و مناطق معدنی اقدام کرده است.

وی با اشاره به پروژه‌های ایجاد راه‌های ارتباطی انجام شده در معادن تصریح کرد: در این رابطه راه دسترسی به معادن تکاب،پیرانشهر و مهاباد ایجاد شد.

سرتیپی به تشریح پروژه‌های در حال اجراء و عملیاتی معادن پرداخت و افزود: در این زمینه نیز تکمیل راه دسترسی به معادن منطقه اوزون دره- گرده‌بردان مهاباد به طول تقریبی 10 کیلومتر با اعتبار 28 میلیارد و 783 میلیون و 147 هزار و 9 ریال صورت می‌گیرد.

وی از آغاز عملیات اجرایی راه دسترسی به معادن منطقه ایواوغلی– سیه‌باز خوی خبر داد و تصریح کرد: این راه دسترسی به طول 23 کیلومتر با اعتبار 100 میلیارد و 122 میلیون و 30 هزار و 761 ریال است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی با بیان پروژه‌های مطالعاتی حاضر گفت: در این رابطه نیز مطالعات راه دسترسی به معادن شمال خوی- منطقه بادکی و شمال تکاب- منطقه بابانظر و نیز خدمات مطالعات احداث راه دسترسی به معادن طلای زرشوران به طول تقریبی هفت کیلومتر با اعتبار 92 میلیارد و 907 میلیون و 112 هزار و 304 ریال در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به پروژه‌های برق‌رسانی در معادن افزود: در این زمینه نیز مطالعات برق‌رسانی به معادن شهرستان خوی – منطقه دول کندی – بادکی به طول تقریبی 30 کیلومتر انجام شد.

سرتیپی با بیان تعیین اولویت‌ها و پروژه‌های زیر ساختی استان اظهار داشت: هم‌اکنون احداث راه‌های ارتباطی اختصاصی به معادن شمالغرب استان در شعاع شهرستان ایواوغلی تا شهرستان ماکو به طول حدود 28 کیلومتر، تکمیل پروژه ایجاد و آسفالت راه‌های ارتباطی اختصاصی معادن مهاباد- بوکان به طول 6 کیلومتر،احداث راه اختصاصی معدن طلای زره شوران به سایت طرح فرآوری طلا به طول 7/14 کیلومتر و نیز مرمت و آسفالت راه ارتباطی معدن و سایت زره‌شوران از سه راهی تخت سلیمان تا سایت فرآوری طلا از جمله آنها است.

به گفته وی، پروژه احداث راه ارتباطی معادن مسیر تازه قلعه- خراسانه بوکان به طول تقریبی 11 کیلومتر با هزینه‌ای بالغ بر 120 میلیارد  ریال، پروژه احداث راه ارتباطی معادن ایدلوی– چپوکندی خوی به صورت مشارکتی به طول تقریبی 6 کیلومتر با هزینه‌ای بالغ بر 60 میلیارد ریال، پروژه احداث راه ارتباطی معادن پیرکندی- سیه باز خوی به طول تقریبی هفت کیلومتر با هزینه‌ای بالغ بر70 میلیارد ریال و نیز پروژه احداث راه ارتباطی معادن مسیر صوفی آباد سلماس به طول تقریبی 14.5 کیلومتر با هزینه‌ای بالغ بر 150 میلیارد  ریال انجام می‌شود.

 

نظر شما

خطایی رخ داده است