مشروح خبر
اخبار شهرستان۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

تبدیل خوی به قطب بیمارستانی کشور در آینده نزدیک

رییس شبکه بهداشت و درمان خوی گفت: دانشکده علوم پزشکی شهرستان از سال تحصیلی آینده دانشجو می پذیرد.

به گزارش پایگاه خبری خوی آوا، «محمود زاده»  با اشاره به مطلب فوق اظهار کرد: دانشکده علوم پزشکی از اول سال جاری راه اندازی شده است و امسال این دانشکده در 6 رشته از سطح کشور دانشجو می پذیرد.

وی ادامه داد: رییس دانشکده علوم پزشکی خوی طی حکمی از طرف وزیر بر عهده آقازاده ریاست علوم پزشکی استان است و خودم نیزبعنوان قائم مقام  این دانشکده فعالیت می کنم.

محمود زاده سال های  95 و 96 را برای شهرستان خوی در بخش بهداشت و درمان و احداث مراکز و تخت ها بیمارستانی سال طلایی عنوان کرد و گفت: با تخصیص به موقع اعتبارات  بیمارستان آیت الله خویی و بیمارستان 164 تخت خوابی دولتی با سرعت بسیار مطلوب در حال تکمیل هستند.

رییس شبکه بهداشت و درمان خوی ادامه داد: با تکمیل بیمارستان های آیت الله خویی و 164 تخت خوابی تعداد تخت های بیمارستانی خوی به 450 تخت افزایش پیدامی کند.

وی افزود: بیمارستان 164تخت خوابی ازپیشرفت 87 درصدی برخوردار است که انتظار می رود در شهریور ماه جاری بخش ساختمانی تکمیل و برای تجهیز تحویل وزارت بهداشت شود.

محمودزاده از اختصاص 70 میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان حضرت ایت الله خویی خبرداد و گفت: این اعتبارات طی سفر نوبخت و وزیر بهداشت و درمان به شهرستان خوی مصوب و تخصیص یافت که در حال حاضراین بیمارستان در سه شیفت کاری در حال تکمیل است.

وی از احداث بخش سوختگی با امکانات ای سی یو اتاق عمل ویژه سوختگی خبرداد و گفت: این بخش از پیشرفت 57 درصدی برخوردار است.

محمودزاده از راه اندازی 9 مرکزپایگاه جامع سلامت در خوی خبرداد و گفت: از همکاری فرمانداری، ریاست شورای شهر و شهرداری و بخشداران برای راه اندازی این مراکز تشکر و قدردانی می کنم.

وی کاهش سزارین را ازآثار و برکات نظام سلامت عنوان کرد و گفت: زایمان های طبیعی بصورت رایگان در بیمارستان ها صورت می گیرد که در این راستا بیمارستان قمر بنی هاشم خوی جزو بیمارستان نمونه کشوری انتخاب شده است.

نظر شما

خطایی رخ داده است