مشروح خبر
اخبار شهرستان۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

آثار منتخب «دهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش» در شهرستان خوی اکران شد

آثار منتخب «دهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش» روز گذشته با حضور سرپست حوزه هنری استان در مسجد امام صادق (ع) شهرستان خوی اکران شدند.

مادر به کارگردانی علی ثقفی، دوئل به کارگردانی محمدرضا خردمندان ، خانه سفید به کارگردانی ارسطو مفاخری ، ملاقات به کارگردانی سجاد عسگر پور ،تردمیل به کارگردانی بنفشه جاهد ، پدر به کارگردانی سعید ولی زاده ، ننه هما به کارگردانی داوود جلیلی و فضای مجازی به کارگردانی مشترک مهدی افضل زاده و محمد حسن فلاح آثاری هستند که در این برنامه برای حاضران به نمایش در آمدند.

حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با 11 عنوان فیلم کوتاه دینی مستند و داستانی از هنرمندان فیلمساز استان ، در« دهمین جشنواره سراسری فیلم کوتاه دینی رویش » حضور داشت که در این میان  فیلمهای کوتاه « سورا » به کارگردانی وحید معصومی « بایرام اویونلاری » « اوشاقلار » و « گلین » به کارگردانی مهدی حیدری  و « دوباره جوانه می زنم » به کارگردانی محمد احمدزاده  اثاری هستند که از آذربایجان غربی  در بخش مستند ، این دوره از جشنواره رویش  داوری شدند .

 

در بخش داستانی نیز فیلم های کوتاه « یک قاب » و « کتاب » به کارگردانی محمد احمدزاده ، « ترازو » به کارگردانی  محمد پیری ، « مسیر » به کارگردانی یاسین احمدی « قضاوت » و « بچه های نیمه شب » به کارگردانی وحید سرگردان  از دیگر آثاری هستند که با حمایت حوزه هنری آذربایجان غربی در دهمین دوره جشنواره فیلم های کوتاه دینی رویش شرکت کرده بودند .

حوزه هنری آذربایجان غربی در نهمین دوره این جشنواره در سال 1393،  با15 عنوان فیلم کوتاه از هنرمندان آذربایجان غربی حضور داشت .

دهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش به همت حوزه هنری در قالب داستانی،  مستند و پویانمایی در دو بخش ملی و جوانه های رویش به صورت رقابتی از 27 تا 30 دی ماه 1395 در شهر مشهد مقدس برگزار شد.

جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش محملی برای شناخت قابلیت سینمای دینی در ابعاد ملی است تا بستری مناسب جهت معرفی فیلم‌سازانی باشد که آثارشان مفهوم دین، اخلاق، امید و نجابت و سبک زندگی ایرانی اسلامی را ترویج می کند و نیز عرصه‌ای برای پدید آوردن انگیزه و امید در فیلم‌سازان جوان و آینده‌سازان سینمای حرفه‌ای ایران است.

 

نظر شما

خطایی رخ داده است