مشروح خبر
اخبار استان۲۷ فروردین ۱۳۹۶

خسارات سیل زدگی کشاورزی در آذربایجان غربی تا فردا اعلام می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: توسط نمایندگان جهاد کشاورزی و مسئولان خسارات سیل زدگی آذربایجان غربی در بخش کشاورزی تا فردا برآورد و گزارش می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری خوی آوا، «اسماعیل کریم زاده» درباره آخرین اخبار از خسارات وارده در بخش کشاورزی به واسطه سیل در آذربایجان غربی اظهار کرد: از صبح امروز نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی، فرمانداری، بانک کشاورزی و مسئولان محلی موظف هستند که به مناطق سیل زده رسیدگی کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: نمایندگان از مراکز و ادارات مربوطه موظف هستند تا دام‌ها و مزارعی که تحت پوشش بیمه در صندوق بیمه محصولات کشاورزی بودند  را جداگانه و مزارعی که از تحت پوشش بیمه قرار نداشتند را نیز به صورت جدا بررسی و میزان خسارت را برآورد و اعلام کنند تا بعد از آن میزان خسارت به ستاد بحران کشور برای تصمیم گیرهای لازم اعلام شود.

وی افزود: میزان خسارت در شهرستان‌های اشنویه، نقده، پیرانشهر زیاد است و به نظر می‌رسد در شهرستان‌های بوکان، مهاباد و شاهین‌دژ کمتر باشد که تا فردا آخرین گزارش‌ها از میزان خسارتی اعلام می‌شود.

کریم زاده تصریح کرد: محصولات گندم، جو و چغندر که تازه کشت بودند دچار آسیب‌های زیادی شده‌اند و مزارعی که در اطراف رودخانه‌ها بودند نیز دچار خسارت شده‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بیان کرد:در ارومیه مناطق اطراف رودخانه‌های نازلو و باراندوز دچار خسارت شده‌اند که امروز از این مناطق بازدید می‌شود و پس از برسیهای لازم تا فردا میزان خسارت در این مناطق نیز اعلام می‌شود.

 

نظر شما

خطایی رخ داده است