مشروح خبر
اخبار شهرستان۲۷ فروردین ۱۳۹۶

۵ پروژه عمرانی جدید شهری در خوی به بهره‌برداری می‌رسد

شهردار خوی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در اردیبهشت ماه امسال، اجرای ۵ پروژه عمرانی جدید در خوی آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری خوی آوا، محرم اکبرزاده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در اردیبهشت ماه سال‌جاری اجرای 5 پروژه عمرانی جدید در خوی آغاز  می‌شود.

وی افزود: برنامه‌های ویژه‌ای برای آغاز پروژه‌های عمرانی پیش‌بینی شده و اجرای فاز نخست تفرجگاه فنائی، احداث باغ دلگشا (داغ باغی)، ساماندهی و اصلاح ساختاری پارک دروازه سنگی، ساماندهی کلی محوطه و ایجاد جاذبه‌های گردشگری کلیسای سورپ سرکیس و ساماندهی ورودی‌های شهر به‌طور همزمان آغاز می‌شود.

شهردار خوی تصریح کرد: باغ دلگشا به‌عنوان یکی از معروف‌ترین باغ‌های خوی در گذشته بوده و  پروژه احیای این باغ را در اردیبهشت ماه آغاز کرده و در احیای این باغ تلاش می‌شود تا مجموعه‌ای از امکانات تفریحی رفاهی در این باغ هفت هکتاری برای استفاده عموم شهروندان اجرا شود.

وی بیان کرد: ایجاد جاذبه‌های گردشگری در آثار تاریخی ضمن بازگرداندن این آثار در چرخه زندگی شهروندان به‌عنوان مراکز تفریحی و گردشگری، موجب معرفی مناسب این آثار و ایجاد فضای لازم برای تعریف مسیر گردشگری برای مسافران و علاقمندان به ابنیه تاریخی داخلی و خارجی خواهد بود.

اکبرزاده گفت: افتتاح آمفی تئاتر روباز در پارک ملت، آغاز بهره‌برداری از تقاطع غیر همسطح جهاد نیز از دیگر برنامه‌هایی است که به صورت همزمان انجام خواهد شد.

 

نظر شما

خطایی رخ داده است