مشروح خبر
اخبار شهرستان۲۶ فروردین ۱۳۹۶

تشریح آخرین وضعیت وقوع سیل در اشنویه از زبان فرماندار

اسعد خضری، فرماندار اشنویه با تشریح آخرین وضعیت ناشی ازبارش سیل آسای باران در این منطقه اظهار کرد: روز جمعه با توجه به بارش شباهنگام  و ذوب شدن برف کوه ها، 2 رودخانه  شهر اشنویه در وضعیت طغیان قرار گرفت.

وی ادامه داد: به علت حجم بالای آب، میزان بارندگی در این شهرستان به 60 میلی متر رسید که این حجم از بارش ها بی سابقه بود. بر اثر این بارش ها 10 روستای در مسیر رودخانه تحت تاثیر قرار گرفت و 1 روستا تخلیه کامل شد.

خضری افزود: یک مشکل اساسی که پیش آمد، این بود که پل "پوش آباد" تحمل این حجم از آب را نداشت و مجبور شدیم تا بخش زیادی از آب را به جاهای دیگر منتقل کنیم.

به گفته وی، متاسفانه دیروز یک کودک نیز علی رغم هشدار ها و وجود 3 ایست بازرسی با دوچرخه خود را به منطقه خطر رسانده بود که ورود وی به روخانه باعث شد تا آب وی را با خود ببرد. تاکنون موفق به پیدا کردن این پسربچه نشده ایم اما تلاش ها برای پیدا کردن وی توسط یک اکیپ از هلال احمر ادامه دارد.

فرماندار اشنویه اظهار کرد: هنوز سطح آب بالا است و همکاران بنده در ستاد بحران در تلاش خواهند بود تا مسیر روخانه ها و پل هایی که با تنه های درخت یا مواد دیگری مسدود شده اند را بازگشایی کنند.

 

نظر شما

خطایی رخ داده است