مشروح خبر
اخبار استان۲۱ فروردین ۱۳۹۶

۸۰ درصد برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه به طور کامل اجرا نشد

مدیر دفتر تلفیق و برنامه ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: نزدیک به ۸۰ درصد از اقدامات سال ۹۶ مربوط به برنامه‌هایی است که در سال گذشته به طور کامل اجرا نشده‌اند.

مسعود تجریشی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، اظهار کرد: 300 میلیارد تومان از اعتبارات احیای دریاچه ارومیه محقق شد که 270 میلیارد تومان آن در قالب اوراق و 30 میلیارد تومان نیز به صورت نقدی به دستگاههای اجرایی و مجریان پروژه‌های احیا پرداخت شد.

مدیر دفتر تلفیق و برنامه ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه به بخشی از اقداماتی که در سال 96 بایستی انجام شود اشاره کرد وگفت: با توجه به اینکه بسیاری از پروژه‌ها به سبب نبود اعتبار در سال 95 به کندی اجرا شده و یا به طور کلی تعطیل شده بودند نزدیک به 80 درصد از اقدامات سال 96 مربوط به برنامه‌هایی است که در سال گذشته به طور کامل اجرا نشده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: برخی از اقدامات از جمله کنترل غبارهای نمکی و نیز اجرای پروژه‌های کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی در سال 96 گسترش می‌یابد.

تجریشی گفت: با هدف ایجاد نگاهی یکپارچه به دریاچه ارومیه و با به‌کارگیری ظرفیت و توان ملی و بین المللی در هفته نخست اردیبهشت امسال نشستی با متخصصان و صاحب نظران از کشورهای دیگر در دانشگاه ارومیه برگزار می‌شود.

مدیر دفتر تلفیق و برنامه ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه تصریح کرد: در این نشست تعاملاتی بین شخصیت‌های علمی بین‌المللی و مراکز تحقیقاتی کشور برای به اجماع رسیدن تحقیقات و مطالعات انجام شده در رابطه با دریاچه ارومیه انجام می‌شود.

 

نظر شما

خطایی رخ داده است