مشروح خبر
اخبار استان۲۰ اسفند ۱۳۹۶

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در جلسه هیئت امنای انجمن خیرین مسکن ساز آذربایجان غربی: کمک های خیرین مسکن ساز در تامین نیاز مسکن محرومان استان نقش بسزایی دارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در جلسه هیئت امنای انجمن خیرین مسکن ساز آذربایجان غربی گفت:کمک های خیرین مسکن ساز در تامین نیاز مسکن محرومان استان نقش بسزایی دارد.

به گزارش خوی اوا، تقی کهوریان در جلسه هیئت امنای انجمن خیرین مسکن ساز استان که با حضور نماینده انجمن مرکزی خیرین مسکن سازان در کشور برگزارشد گفت: سنت حسنه ی نیکوکاری وخدمات خیرین درحوزه مسکن همانند سایر بخش ها در تامین نیاز محرومان و اقشار آسیب پذیر جامعه تاثیر بسزایی دارد.

وی با تقدیر از خدمات خیرین مسکن ساز در استان افزود:خیرین مسکن ساز استان با اقدام نیک خود خانوارهای که بدلیل مشکلات مالی و درآمدی امکان پس انداز و خرید مسکن را ندارند کمک کرده و آنان را درتامین سرپناهی مناسب یاری می رسانند.

معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار در ادامه به استفاده از ظرفیت های مسکن مهر در تامین خانه های نیازمندان تاکید کرد و گفت: 1200 واحد مسکن مهر در استان بدون متقاضی است که خیرین از طریق انجمن می توانند از این واحدها برای تامین خانه نیازمندان اقدام کنند و در این ارتباط کمک های بنیاد مستضعفان و بهزیستی نیز بسیار تاثرگذار است.

محمودی مدیرعامل انجمن خیرین مسکن سازاستان نیز در این جلسه گفت:خیرین مسکن ساز آذربایجان غربی با هدف تامین خانه برای اقشار محروم و آسیب پذیر در استان راه اندازی شده است و تاکنون نیز 3 پروژه مسکونی شامل مجتمع 20 واحدی در سلماس، مجتمع 24 واحدهای در مهاباد و محتمع 160 واحدی در ارومیه احداث کرده اند و واحدهای مسکونی در شهرهای سلماس و مهاباد به خانواده های نیازمند تحت پوشش سازمانهای حمایتی واگذار شده است.

وی افزود: مجتمع 160 واحدی ارومیه نیز با 97 درصد پیشرفت درحال احداث است که با رفع مشکلات این پروژه و تامین خدمات آب و برق و گاز آن به افراد واجد شرایط تحویل خواهد شد.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز آذربایجان غربی همچنین به طرح ساخت مسکن ویژه خانوارهای دارای 2 معلول در استان اشاره کرد و گفت:400 خانوار دارای 2 معلول در استان شناسایی شده است که براساس تفاهم نامه انجمن خیرین مسکن ساز استان با سازمانها و نهادهای حمایتی شامل بنیاد مستضعفان و بهزیستی در مرحله نخست این طرح برای 103 خانوار بصورت خرید 59 واحد آماده و کمک به احداث 44 واحد اقدام شده است.


نظر شما

خطایی رخ داده است