مشروح خبر
اخبار جهان۲۳ دی ۱۳۹۶

فرماندار ویژه شهرستان خوی بر ضرورت فرهنگ سازی جامعه برای قبول معتادین بهبود یافته تاکید کرد

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به ریاست معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی و با حضور اعضای این  شورا برگزار شد.

به گزارش خوی آوا، سید محمد عابدی در این جلسه مواد مخدر را یکی از چالش های امروز جهان بشریت عنوان کرد و افزود: مواد مخدر یکی از  آسیب های اجتماعی جوامع امروز بشریت می باشد و تاثیرات بسزایی در همه لایه های اجتماعی دارد که باعث بروز صدمات جبران ناپذیر برای انسان ها شده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی به موقعیت استراتژیک کشورمان اشاره کرد و افزود: به لحاظ موقعیت سوق الجیشی، کشورمان محل انتقال مواد مخدر و در همسایگی یکی از بزرک ترین کشور های تولید کننده این مواد است می باشد.

وی تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کشورمان خسارت های مادی و معنوی زیادی در مبارزه با مواد مخدر متحمل شده است و در این راه شهدای زیادی تقدیم شده است.

فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خوی با اشاره به  توطئه های استکبار جهانی برای کشورمان اظهار داشت: با توجه به پیشرفته های چشمگیر کشورمان در همه زمینه ها و پیشتازی کشورمان  در مقابله با استکبار جهانی، غرب در صدد متوقف کردن این پیشرفت ها می باشد و از مواد مخدر بعنوان ابزاری در این راستا استفاده مکیند.

سیدمحمد عابدی به گردش مالی هنگفت تجارت مواد مخدر در جهان اشاره کرد و افزود: سالانه بیش از 1000 میلیارد دلار ارزش تجارت این ماده خانمان سوز در جهان می باشد که باعث رغبت افراد برای خرید و فروش این ماده شده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی فرهنگ سازی جامعه برای قبول معتادین بهبود یافته را ضروری دانست و افزود: در صورت عدم پذیرش این افراد از طرف جامعه، احتمال بازگشت این افراد به سمت مواد مخدر وجود خواهد داشت و می توان با فراهم کردن شرایط در جامعه زمینه اشتغال این افراد را فراهم کرد.

نظر شما

خطایی رخ داده است