مشروح خبر
اخبار شهرستان۲۰ آذر ۱۳۹۶

فرماندار خوی:آموزش و پرورش با توجه به وسعت کاری نمی تواند وظیفه تعلیم و تربیت را به تنهایی به دوش بکشد

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان خوی با حضور فرماندار و اعضای این شورا برگزار گردید .
به گزارش خوی آوا،سید محمد عابدی فرماندار خوی در این جلسه با اشاره به اهمیت جایگاه آموزش و پرورش اظهار داشت : آموزش و پرورش با توجه به وسعت کاری و اهمیت آن نمی تواند وظیفه تعلیم و تربیت دانش آموزان را به تنهایی به دوش بکشد و باید تمامی اقشار جامعه اعم از دستگاه های دولتی و غیر دولتی در این امر به آموزش و پرورش کمک کنند .
وی افزود : آموزش و پرورش بعنوان زیر ساخت های مهم و اساسی کشورها به حساب می آید و در بسیاری از کشورها به خصوص کشورهای توسعه یافته جزء مشاغل مهم و تراز اول محسوب می شود .
وی در ادامه با اشاره به تهدیدهایی که امروزه دانش آموزان با آن مواجه هستند تصریح کرد : امروزه کشور ما مورد تهاجمات فرهنگی کشورهای بیگانه قرار گرفته است و دانش آموزان بیشتر از سایر اقشار جامعه تحت تأثیر این تهاجمات قرار دارند و ما مسئولان باید بعنوان وظیفه قانونی و شرعی خود ، تدابیر لازم را برای تعلیم و تربیت دانش آموزان و پر کردن اوقات فراغت آنها با برنامه های ورزشی ، فرهنگی اتخاذ کنیم .  
فرماندار خوی با اشاره به جایگاه ویژه انجمن خیرین مدرسه ساز خوی در سطح استان و حتی کشوری ، برگزاری جشنواره انجمن خیرین مدرسه ساز با مشارکت مردم شهرستان و خویی های مقیم سایر نقاط به خصوص تهران را در جمع آوری کمک های مردمی و احداث مدارس نوساز مفید و موثر دانست .
وی در ادامه بر نظارت مدارس هیأت امنایی ، شتاب بخشی به موضوع سوادآموزی تأکید کرد .
نظر شما

خطایی رخ داده است