مشروح خبر
اخبار شهرستان۱۷ آبان ۱۳۹۶

انجمن خیران راه و ترابری بازوی کمکی دولت در توسعه جاده هاست

معاون مرکز توسعه و سیاست‌های راهبردی وزارت مسکن و شهرسازی گفت: انجمن خیران راه و ترابری با هدف جلب کمک های مردمی در ساخت و توسعه جاده ها راه اندازی شده و بازوی کمکی دولت تدبیر و امید در توسعه جاده هاست.

به گزارش خوی اوا،محمدصفری در جلسه تشکیل انجمن خیران راه و ترابری شهرستان خوی، افزود: کمک به قیر جاده ها، کمک های کارشناسی و فکری و اهدا سیمان از جمله کمک های دولتی و وزارت راه و شهرسازی به این انجمن هاست.

وی مردم شمالغرب کشور و شهرستان خوی را جزو مناطق محروم کشور در حوزه راه عنوان کرد و گفت: با کمک مسئولان اعضای انجمن خیران راه و ترابری، امید برای رفع این کمبودها زنده می شود.

وی به اهداف تشکیل مرکز توسعه سیاست های راهبردی وزارت مسکن و شهرسازی اشاره کرد و گفت: مأموریت این مرکز تبدیل اهداف توسعه ملی مربوط به وزارتخانه به برنامه راهبردی و پیشبرد آن در مجموعه راه و شهرسازی است.

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی نیز همراهی مسئولان دولتی مرتبط با این انجمن را ضروری خواند و ادامه داد: مسئولان دولتی دخیل در حوزه راه و ترابری مسیر فعالیت خیران در امر راه سازی را هموار کنند تا آنان در پیچ و خم کارهای اداری گرفتار نشوند.

سیدتقی کبیری، توسعه نیافتگی جاده های خوی را مشکل اساسی این شهر دانست و گفت: اعضای انجمن بر ادامه ساخت جاده خوی - ائواوغلی از مسیر جاده کارخانه سیمان تا شهر خوی، اتمام طرح جاده 17 روستا در منطقه الند و ساخت جاده روستای ممش خان را در دستور کار قرار دهند.

در پایان این جلسه هیات مدیره انجمن خیران راه ترابری خوی شامل علی اصغر نبی زاده، احمد علیلو، اکبرگلوانی، اسد ارجمندی فر و حسین رضازاده، سیدمحمدعابدی، حسین باقرزاده و حمیدپویامنش انتخاب شدند؛ رامین صادق نژاد و محمدحسین فهمی نیز به عنوان بازرسان این انجمن برگزیده شدند.

نظر شما

خطایی رخ داده است