مشروح خبر
اخبار شهرستان۱۲ مهر ۱۳۹۶

سومین همایش بین‌المللی شمس و مولانا در خوی برگزار می‌شود

سومین همایش بین‌المللی شمس و مولانا در خوی برگزار می‌شود.

 به گزارش خوی آوا، سومین همایش بین‌المللی شمس و مولانا با حضور صاحبنظران داخلی و سفیران و رایزنان فرهنگی و سرکنسول های   14 کشور در روزهای 15 و 16 مهر در خوی برگزار می‌شود.

محمد عابدی فرماندار خوی در جلسه هماهنگی سومین همایش بین‌المللی شمس و مولانا با ارائه گزارشی از روند برگزاری سومین همایش بین‌المللی شمس و مولانا گفت: در راستای تفاهم‌نامه منعقده با پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی کشور، فراخوان برگزاری سومین همایش بین‌المللی شمس و مولانا در خرداد امسال توسط تولیت شمس تبریزی و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منتشر شد.

وی تصریح کرد: در این رابطه 186 نفر از پژوهشگران، محققان و اساتید دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور برای حضور در همایش ثبت نام کرده که از این تعداد 67 نفر برای مرحله داوری پذیرش شدند.

عابدی ادامه داد: پس از طی مراحل داوری در سه مرحله، تعداد 12 مقاله برای ارائه در سالن اصلی همایش و چهار مقاله برای ارائه و دفاع در پنل‌های تخصصی انتخاب شدند.

فرماندار خوی اظهار کرد: از 67 مقاله داوری شده تعداد 20 مقاله برای چاپ در کتاب مجموعه مقالات و تعداد سه مقاله برای چاپ در فصلنامه تخصصی و بین‌المللی"کهن‌نامه ادب پارسی" وزارت علوم انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه بیشتر مقالات رسیده از داخل کشور به این همایش، از تهران بوده است افزود: بسیاری از مقالات خارجی رسیده نیز از کشورهای هند، پاکستان، عراق، تاجیکستان، آمریکا، صربستان، افغانستان و ترکیه بوده است.

عابدی ‌تصریح کرد: علاوه بر آن، به منظور همکاری و هماهنگی با وزارت امور خارجه برای حضور سفیران و رایزن‌های فرهنگی کشورها در سومین همایش بین‌المللی شمس و مولانا، ارتباط تنگاتنگی با نمایندگی وزارت امور خارجه در استان برقرار شده است.

نظر شما

خطایی رخ داده است