مشروح خبر
اخبار شهرستان۲۲ مرداد ۱۳۹۶

مدیریت هزینه؛ سرمایه‌گذاری فکری و اقدامی در تنظیم بودجه و عملکرد مالی شهرداری است

شهردار خوی گفت: مدیریت هزینه یکی از مهم‌ترین سیاست‌های شهرداری خوی است و در غیر این صورت مشکلات گوناگونی سر راه مدیریت شهری قرار می‌گیرد.

محرم اکبرزاده در گفت‌وگو پایگاه خبری خوی آوا، درباره آخرین وضعیت اقدامات مهم شهرداری خوی اظهار کرد: مدیریت شهری خوی سعی کرده با عنایت به تنوع خدمات و اقدامات که برای سطوح مختلف جامعه از مبانی فرهنگی گرفته تا ریزترین موضوعات مربوط به پروژه‌های عمرانی، خدمات رفاهی، تعریف سیستم رهبری درست در رسیدگی به مناطق محروم و بسیاری از مسائل دیگر به موضوع مهم مدیریت هزینه‌ها نیز توجه ویژه داشته باشد.

وی تصریح کرد : تحقق بودجه، اجرای بی‌وقفه پروژه‌های عمرانی، فرهنگی، ارائه خدمات به‌روز برای شهروندان و استفاده از تجهیزات و سخت‌افزارها و نرم‌افزاری‌های به‌روز، نیازمند تفکر مالی علمی و دقیقی است که اگر این تفکر مدنظر قرار نگیرد مشکلات گوناگونی سر راه مدیریت شهری قرار خواهد گرفت که گریبان گیر توسعه عمرانی نیز خواهد بود.

وی افزود: مدیریت هزینه درواقع نوعی سرمایه‌گذاری فکری و اقدامی در راستای تخصص گرایی در تنظیم بودجه و عملکرد مالی شهرداری است.

اکبرزاده بیان کرد: با توجه به وجود رکود اقتصادی در کشور پس از تحریم‌ها و شرایط بحرانی چند سال اخیر، طبیعی است که اگر به موضوع مدیریت هزینه‌ها به‌عنوان مهم‌ترین راهکار توانمندسازی مدیریت شهری توجه نمی‌شد قطعاً مشکلات مختلفی که بسیاری از شهرداری‌های کشور دچار شدند، شهرداری خوی نیز با این بحران مالی مواجه می‌شد.

وی افزود: اما با نگاه جامع مالی و نگاه واقعی به تنظیم و بودجه‌ریزی، همچنین نحوه هزینه کرد درست بودجه تا امروز مشکلی در خصوص اجرای پروژه‌های مختلف عمرانی وجود نداشته، بلکه با افزایش چندین برابری حجم پروژه‌ها تلاش شده است تا سال 96 از مهم‌ترین سال‌های عمرانی شهر خوی باشد.

شهردار خوی گفت: امروز بسیاری از شهرداری‌های کشور در پرداخت حقوق کارکنان خود نیز دچار مشکل مالی هستند درحالی‌که تا امروز شهرداری خوی نه‌تنها در مورد مسائل مالی مشکلی نداشته بلکه حجم اقدامات اجرایی، خدماتی و فرهنگی خود را نیز افزایش داده و تلاش شد تا در فصل کاری امسال بیشترین حجم پروژه‌های روزمره به‌صورت مستمر و با بیشترین اکیپ‌های عمرانی اجرا شود.

نظر شما

خطایی رخ داده است