مشروح خبر
اخبار شهرستان۲۲ مرداد ۱۳۹۶

بازاری تاریخی خوی مرمت می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با اشاره به مرمت بازار تاریخی خوی، گفت: مراحل مرمت این طرح به علت تعطیلی موقت کسب و کار باید سریع انجام شود تا داد و ستد در این بازار به حالت عادی برگردد.

به گزارش پایگاه خبری خوی آوا، جلیل جباری با اشاره به مطلب فوق افزود: برای مرمت کامل راسته خرازی بازار خوی مبلغ یکهزار و 600 میلیون ریال اعتبار تخصیص یافته که امید می رود از محل اعتبارات استانی نیز بودجه کافی در اختیار ما قرار گیرد. 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی همچنین از مرمت مقبره تاریخی آل یعقوب و کلیسای مهلذان خوی نیز خبر داد و گفت: برای مرمت مقبره آل یعقوب این شهر مبلغ 500 میلیون ریال و برای مرمت کلیسای تاریخی روستای مهلذان که در 15 کیلومتری جاده خوی به ماکو قرار گرفته، مبلغ یکهزار و 200 میلیون ریال اعتبار تخصیص یافته است. 
جباری همچنین به مرمت آثار تاریخی ارومیه نیز اشاره کرد و گفت: حمام تاریخی میرزا عبدالله بازار تاریخی ارومیه هم در دست مرمت و بازسازی بوده و قرار است تا بعد از اتمام و تغییر در کاربری آن مجددا دایر شود. 
وی به مرمت مسجد سردار ارومیه نیز اشاره کرد و گفت: کتیبه های کاشیکاری این مسجد در سال 1394 مورد مرمت قرار گرفته و هم اکنون کاشی های سردر ورودی اصلی آن در دست مرمت است. 

نظر شما

خطایی رخ داده است