مشروح خبر
اخبار ایران۲۸ مهر ۱۳۹۵

شرکت بیش از9.7 میلیون خانوار در سرشماری اینترنتی/ مشارکت 41 درصدی شد

رییس مرکز آمار ایران شمار ثبت نام کنندگان در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن 1395 را تا ساعت 6 صبح امروز چهارشنبه 9 میلیون و 780 هزار خانوار اعلام کرد که 32 میلیون و 900 هزار نفر از جمعیت کشور را در بر می گیرد.

«امیدعلی پارسا» صبح چهارشنبه گفت: میزان مشارکت مردم در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن به41 درصد رسید.
چنانچه 35 درصد مردم در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، جمهوری اسلامی ایران در شمار کشورهای توسعه یافته به لحاظ آماری قرار می گیرد و اینک از میزان تعیین شده عبور کرده ایم.
مرکز آمار ایران ثبت نام اینترنتی هشت میلیون و 881 هزار خانوار را هدفگذاری کرده بود.
وی پیش بینی کرد با روند افزایشی ثبت نام اینترنتی به دلیل استقبال عمومی، میزان مشارکت مردم از سطح کنونی بیشتر شود.
سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن 1395 سوم مهر ماه آغاز شد و مهلت پایان آن 24مهر بود که به دلیل استقبال مردم ابتدا تا 27 مهر ماه و سپس برای دومین بار تا سی ام مهرماه (جمعه) تمدید شد.
همه خانوارهایی که به شکل اینترنتی اطلاعات آماری خود را تکمیل کنند، از دو گیگابایت اینترنت رایگان بهره مند می شوند که اپراتورهای تلفن همراه واگذاری این هدیه را از روز دوشنبه آغاز کرده اند.
یک هزار نفر از افرادی که در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، با قرعه کشی از جایزه 10 میلیون ریالی برخوردار می شوند که تاکنون 6 دوره آن انجام شده است.
500 جایزه ١٠ میلیون ریالی نیز برای مدیران مدارسی در نظر گرفته شده است که بتوانند خانوارهای دانش آموزان را به پرکردن اینترنتی سرشماری تشویق کنند.
بنا به اعلام مرکز آمار ایران، خانوارها پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی، کد دریافتی را حفظ و هنگام مراجعه مامور سرشماری به درب منزل آن را ارایه کنند تا دیگر به سرشماری حضوری نیازی نداشته باشند.
خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir ثبت کنند.
بر اساس برنامه ریزی مرکز آمار ایران، از یکم آبان ماه هشتمین دوره سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش حضوری با استفاده از تبلت و در مدت یک ماه انجام می شود.
بر اساس پیش بینی انجام شده، نتایج اولیه سرشماری امسال یکم تا پانزدهم دی ماه و نتایج تفصیلی آن مرداد سال 1396 منتشر می شود.
نظر شما

خطایی رخ داده است