مشروح خبر
اخبار شهرستان۳۱ خرداد ۱۳۹۶

گلریزان مردم قطور خوی برای آزادی 8 زندانی جرائم غیرعمد

بخشدار قطور گفت: مردم این بخش در گلریزان شب گذشته، کمک مالی لازم برای آزادی هشت زندانی جرائم غیرعمد را جمع آوری کردند

 به گزارش پایگاه خبری خوی آوا، جواد شکورلو با اعلام این خبرافزود: در این گلریزان، برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد 150 میلیون ریال کمک مالی جمع آوری شد

وی اضافه کرد: بخش قطور از بخش های شهرستان خوی به شمار می رود که با وجود محرومیت، همواره از مناطق فعال در کمک به نیازمندان به شمار می رود
 گفتنی است، ستاد دیه با هدف آزادی زندانیانی که جرایم آنان قتل غیرعمد (شبه عمد و خطائی)، صدور چک بلامحل غیرکلاهبرداری، دیه تصادفات رانندگی و ترک انفاق و نداشتن توان پرداخت مهریه است، در ماه مبارک رمضان سال 1369 شمسی در کشور تشکیل شد.

 

این ستاد با دریافت کمک های مردم خیر و نیکوکار به مددجویان جرایم غیرعمد تسهیلات (بدون بهره و کارمزد) اعطا می کند و اقساط وام از سومین ماه پس از آزادی دریافت می شود تا زندانی فرصت اشتغال به کار پیشین را پیدا کند.


نداشتن هر نوع سابقه محکومیت کیفری، نداشتن فساد اخلاقی، نداشتن اشتهار به فسق و فجور، نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و داروهای روان گردان، داشتن حسن شهرت، سلامت نفس و صداقت در گفتار و کردار، داشتن حسن سلوک در ایام حبس به تائید مدیر زندان و نداشتن هیچ نوع امکان یا درآمد مالی برای پرداخت دیه با تائید گروه تحقیق از شرایط پرداخت. تسهیلات به زندانیان جرایم غیرعمد برای آزادی است. 
بر اساس یک سنت حسنه، همه ساله در ماه مبارک رمضان جشن های گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و زندانیان نیازمند دارای شرایط لازم در تمامی استانهای کشور و نیز در شهرستان دارالمومنین خوی برگزار می شود. 

نظر شما

خطایی رخ داده است