مشروح خبر
اخبار شهرستان۳۱ خرداد ۱۳۹۶

همه بیمارستان‌های خوی فرسوده است

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس گفت: همه بیمارستان‌های خوی فرسوده است پس پروژه‌های عمرانی در دست اقدام باید سریع‌ افتتاح شود.

به گزارش پایگاه خبری خوی آوا، سید تقی کبیری با اشاره به افتتاح بیمارستان ۳۲ تختخوابی تأمین اجتماعی خوی، گفت: خوی با تعداد حدود ۱۲۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه در شمال استان آذربایجان غربی قرارگرفته است.

وی تصریح کرد: طرح ساختمان بیمارستان تأمین اجتماعی در شهرستان خوی در سال ۷۳، با ۹۶ تخت مطرح‌ شده بود و قسمتی از پروژه اجرا شده و به دلیل سیاست‌های وقت سازمان به‌ صورت نیمه‌ تمام رها شد، خوشبختانه با پیگیری‌های انجام‌شده توسط مسئولان شهری و استانی ادامه ساخت این پروژه از سال ۹۱ از سر گرفته شد، در همان سال شرکت ایستاپای متعهد شد که در مدت ۳۰ ماه این پروژه را به اتمام رسانده و  تحویل دهد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس گفت: متأسفانه در همان سال تعداد تخت‌های آن بیمارستان از ۹۶ به ۳۲ تخت کاهش یافت و علی‌رغم همکاری مسئولین شهر در ساخت پروژه، به دلیل شرایط اقتصادی آن زمان شرکت ایستاپای موفق به ادامه ساخت آن نشد و پروژه نیمه‌تمام رها شد و مجدداً انتظار مردم خوی در پایان ساخت بیمارستان تأمین اجتماعی برآورده نکردند.

وی خاطرنشان کرد: بعد از گذشت دو سال مجدداً در سال ۹۳ که تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است به شرکت دیگری واگذار و مقرر شد در مدت ۲۷ ماه در خردادماه سال ۹۵ پروژه را تکمیل‌ شده تحویل می‌داد که مجدداً به دلایل عدم تخصیص اعتبار لازم از سوی سازمان مرکزی تأمین اجتماعی موفق به انجام تعهدات خود نشد.

کبیری افزود: با توجه به اینکه مقرر شد در هفته دولت سال جاری این پروژه به بهره‌برداری برسد ولی به دلیل مسائل مالی برای چندمین بار مشکل عدیده‌ای به‌حساب رفته و اجرای پروژه به‌کندی صورت می‌گیرد و اتمام آن در تاریخ یادشده غیرممکن خواهد بود، بر همین اساس با مشاهده این وضعیت و برگزاری جلسات مکرر با مسئولین سازمان تأمین اجتماعی سعی در حل آن بودیم که درخواست ویژه از رئیس سازمان تأمین اجتماعی جهت رسیدگی ضروری برای اتمام ساخت، تجهیز و جذب نیروی انسانی داشتیم.

وی افزود: از دیگر درخواست‌های ما ساخت درمانگاه سرپایی در محوطه بیمارستان است که با توجه به فضای فیزیکی محدود داخل ساختمان بهترین کار ساخت در فضای بیرونی است که خوشبختانه این مسئله در هیات‌ مدیره سازمان تأمین اجتماعی در دست بررسی است و با نیاز ویژه این شهرستان همه موارد مورد تأیید سازمان قرار گرفته و پروژه‌ای که ۲۳ سال به طول کشید پایان یابد و خوی که نیاز ویژه‌ای به فضای بیمارستانی دارد تأمین شود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس با بیان اینکه تمام بیمارستان‌های شهرستان خوی فرسوده است، گفت: به‌عنوان نمونه زیرساخت‌های بیمارستانی شهید مدنی  و قمربنی هاشم  فرسوده شده و نیاز مردم شهرستان خوی را تأمین نمی‌کند، با پیگیری‌های مستمر دیگر بیمارستان‌های خوی از جمله آیت‌الله خویی و ۱۶۸ تخت خوابی خوی به‌زودی تکمیل شده و در اختیار مردم خوی قرار بگیرد.

کبیری افزود: به‌زودی با افتتاح بیمارستان‌های جدید مردم خوی از برکات بی‌نظیر این پروژه بهره‌مند خواهند شد.

وی افزود: همه مدیران و مسئولان شهری دست‌به‌دست هم می‌دهند تا این پروژه‌ها که نیاز اساسی این شهرستان است هرچه زودتر آماده شود چراکه هدف این است که خدمات سریع‌تری برای مردم شریف شهرستان خوی را مهیا کنیم

نظر شما

خطایی رخ داده است