مشروح خبر
اخبار استان۲۰ خرداد ۱۳۹۶

ارائه چهار رشته در دانشکده تازه تاسیس علوم پزشکی خوی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: چهار رشته تکنسین اتاق عمل، فوریت های پزشکی، پرستاری و بهداشت محیط برای ارائه در دانشکده تازه تاسیس علوم پزشکی خوی مصوب شده که به دانشجویان ارائه می شود.

به گزارش پایگاه خبری خوی آوا، «جواد آقازاده» در خصوص مطلب فوق افزود: علاوه بر آن در نظر داریم رشته بهداشت عمومی را نیز از سال تحصیلی آینده به این چهار رشته اضافه کنیم.
وی اضافه کرد: این دانشکده با هدف ایجاد یک قطب بهداشتی، درمانی و تحقیقاتی در شمال آذربایجان غربی برای رشد و توسعه علم پزشکی و تامین نیازهای بخش خدمات درمانی با مصوبه وزارت بهداشت و درمان در خوی ایجاد شده است.
وی اظهار کرد: ساختار این دانشکده مشخص شده و از امسال دارای بودجه اختصاصی خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید، ارتقای حوزه بهداشت و درمان در کشور و آذربایجان غربی مورد توجه قرار گرفته است، بیان کرد: ایجاد دانشکده علوم پزشکی شهرستان خوی از جمله برنامه های دولت در استان بود که به ثمر نشست و علاقه مندان به ویژه در شمال استان می توانند از این ظرفیت آموزشی بهره ببرند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: ایجاد دانشکده های مستقل در جنوب استان نیز مد نظر قرار دارد که در حال بررسی شرایط لازم در شهرستان های جنوبی هستیم .
آقازاده افزود: یکی از اهداف مهم استقلال دانشکده ها مدیریت بهینه منابع اعم از منابع مالی، پرسنلی و تجهیزاتی است .
 گفتنی است، پیشتر دانشکده پرستاری و بهداشت در خوی فعالیت می کرد ولی با تدابیر دولت تدبیر و امید و تلاش دانشگاه علوم پزشکی استان، این دانشکده ایجاد شده است و از سال تحصیلی آینده به نام دانشکده علوم پزشکی خوی دانشجو می پذیرد.
خوی، دومین شهر پرجمعیت آذربایجان غربی است که در شمال استان قرار دارد.

 

نظر شما

خطایی رخ داده است