مشروح خبر
اخبار شهرستان۱۷ خرداد ۱۳۹۶

اعزام ۲۷۰ مبلغ به مناطق شهری و روستایی خوی

رئیس تبلیغات اسلامی خوی گفت: در ماه مبارک رمضان ۲۷۰ مبلغ جهت تبلیغات دینی به مناطق شهری و روستایی خوی اعزام شدند.

به گزارش پایگاه خبری خوی آوا، «حجت الاسلام غلامرضا معصومی نیا» با اشاره به مطلب فوق اظهار کرد: به مناسبت ماه مبارک رمضان برنامه‌های مختلفی تدارک دیده شده است که از جمله از آن‌ها اعزام 270 مبلغ به مناطق شهری و روستایی خوی است و نیز گروه تبلیغاتی آیت‌الله خویی با جمع 20 نفره روحانیون از قم، عازم این شهر شدند.

وی افزود: در این ایام خیمه معرفت در پارک ملت برپا شده است که مردم می‌توانند با حضور در این خیمه‌ها به پاسخ سؤالات شرعی خودشان دست یابند و نیز در کنار این خیمه‌ها نماز جماعت با حضور روحانیون اعزامی از قم اقامه می‌شود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خوی تصریح کرد: یک روحانی نیز جهت آموزش احکام صحیح دینی برای کودکان به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعزام شده و 140 روحانی بومی در مساجد شهری و روستایی مستقر شدند.

وی بیان کرد: جمع خوانی قرآن در 30 مسجد شهری و روستایی و نیز قرائت مردمی قرآن در 120 مسجد شهری و روستایی برگزار می‌شود که در کنار این برنامه‌ها، برنامه‌هایی از قبیل مفاهیم و تفسیر قرآن گنجانده شده است.

حجت الاسلام معصومی نیا افزود: بسته‌های فرهنگی برای روحانیون جهت تغذیه فکری توزیع شده و نیز هماهنگی‌هایی با کارشناسان مواد مخدر و پلیس فتا جهت آگاهی دهی به مردم در مساجد صورت گرفته است.

وی در پایان گفت: در لیالی قدر مراسم اعتکاف ویژه طلاب در مسجد ملااحمد و برادران در مسجد سیدالشهدا و مراسم شب قدر در شب 21 ماه رمضان با حضور مداحان و روحانیون در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

نظر شما

خطایی رخ داده است