مشروح خبر
اخبار شهرستان۱۷ خرداد ۱۳۹۶

اختصاص ۱۶۰ میلیون تومان اعتبار برای مرمت و بازسازی بازار خوی

فرماندار خوی گفت: برای مرمت و بازسازی بازار تاریخی خوی، ۱۶۰ میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات ابلاغیه سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری اختصاص داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری خوی آوا، «علی محمدی ایروانلو» در جلسه بررسی و هماهنگی اجرای پروژه مرمت و احیای بازار تاریخی خوی اظهار کرد: مرمت و تعمیر بازار تاریخی خوی که یکی از آثار ارزشمند تاریخی استان آذربایجان غربی و شهرستان خوی بوده که لازم و ضروری است، اجرای این پروژه باید در اسرع وقت آغاز شود و نیز اجرای این پروژه باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن و مدت زمان مشخص انجام شود تا برای مردم و کسبه مشکلاتی به وجود نیاید.

وی افزود: این مجموعه، در حال حاضر از چند راسته بازار سر پوشیده و سراها و میدان‌های قدیمی که بازمانده بافت بزرگ‌تری می‌باشد، تشکیل شده و بخشی از راسته بازار و کاروانسراها و سایر واحدهای مربوط نوسازی شدند.

سرپرست فرماندار خوی تصریح کرد: مشکل دفع و هدایت آب‌های سطحی که یکی از عوامل مهم تخریب بازار تاریخی خوی است باید به زودی رفع شود.

محمدی ایروانلو بیان کرد: جهت مرمت و بازسازی بازار تاریخی خوی، 160 میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات ابلاغیه سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری اختصاص داده شده است.

نظر شما

خطایی رخ داده است